Jedenáctikilometrový dálniční úsek obcházející město Focșani byl předán 7. listopadu, přesně dva roky po zahájení stavby. Tento silniční úsek bude fungovat také jako silniční okruh kolem osady. Tento malý dálniční úsek je součástí projektu A7, který má spojit střed země od Ploješti k hranici s Ukrajinou až po Siret. Přestože již probíhají práce na několika úsecích A7 v celkové délce asi 300 kilometrů (mezi Ploiești a Pașcani), na úseku mezi Pașcani a Siret, který zajišťuje spojení s ukrajinskou hranicí, ještě nebyla zahájena výstavba mezi Pașcani a Suceava je v současné době ve fázi soutěže, zatímco studie proveditelnosti pro 55 kilometrů dlouhý úsek Suceava a Siret ještě nejsou připraveny na spojení s A7 od ukrajinské hranice k bulharské hranici a odtud dále do Polska a Řecka Stav prací na dálnici A7 Některé úseky dálnice A7 jsou v provozu od roku 2020, v rámci silničního okruhu Bacău je 16 kilometrů. Po otevření nejnovějšího 11kilometrového silničního úseku, známého také jako „Focșani Humpback“, se očekává, že do 17. listopadu bude v okolí Buzău ve směru na Râmnicu Sărat slavnostně otevřeno dalších 33 kilometrů. úsek mezi Focșani a Râmnicu-Sărat bude dokončen do konce roku, slibuje ministr dopravy Sorin Grindeanu. S premiérem Marcelem Ciolacuem navštívil staveniště den před inaugurací během předvolební kampaně V prosinci bude na dálnici A7 mezi Ploiești a Pietroasele předán další téměř padesátikilometrový úsek. Od začátku roku budou moci řidiči v případě naplnění slibů ujet celkem asi 130 kilometrů. To by zahrnovalo úseky Focșani-Buzău a Ploiești-Pietroasele doplněné o již fungující silniční okruh Bacău. Úředníci jsou optimističtí, že termíny lze dodržet, zejména proto, že mnoho investic bude dokončeno do konce roku. V podzimním období se neustále mluví o tom, jak moc se dá otevřít dopravě, a práce se urychlují, aby se zlepšila bilance loňských výkonů.
Úsek mezi Focșani a Pașcani a úsek číslo 3 mezi Buză a Focșani budou dokončeny do roku 2026, kdy bude dokončen Národní plán obnovy a odolnosti. A7 se táhne od Ploiești do Pașcani: stojí celkem 6,7 miliardy eur, z toho 1,9 miliardy poskytuje plán odporu. Vše potřebné k dokončení stavebních prací do dvou let. Prodloužení na Ukrajinu a Bulharsko Naším cílem je prodloužit dálnici k ukrajinským hranicím, do Siretu, uvedl Grindeanu 6. listopadu. Ministrovo prohlášení poukazuje na citlivý problém: prodloužení hranice dálnice A7 ve směru na Ukrajinu (sever) a Bulharsko (jih), takže není tlak na její dokončení do roku 2026. Podobná zpoždění jsou na druhém konci země, z Bukurešti do Giurgiu, kde se plánuje prodloužení A7. Rumunský hlavní plán dopravy, který funguje v letech 2021 až 2030 a tvoří základ všech velkých infrastrukturních projektů, přiděluje dopravním koridorům strategické cíle. Podle rozvojového dokumentu by A7 pokračovala dálnicemi Pașcani-Suceava (62 km) a Suceava-Siret (55 km), v rámci současných plánů. Na druhém konci, u Ploiești, se A7 připojuje k A3, která již zajišťuje spojení mezi Bukureští a Ploiești. Z tohoto hlavního města do Giurgiu již vede rychlostní silnice. Vzniká tak druhý nejdůležitější strategický koridor v Rumunsku mezi Giurgiu-Bukurešť-Ploiești-Buzău-Focșani-Bacău-Pașcani-Suceava-Siret. „Tím je zajištěno spojení s Bulharskem na jihu na přechodu Giurgiu a s Ukrajinou na severu přes přechod Siret,“ potvrzuje hlavní plán. Plánované silnice jsou důležité nejen ve světle současné geopolitické situace, ale hrály by klíčovou roli i z hlediska ekonomického rozvoje Směrem k Polsku,“ říká náměstek.
Hlavní dopravní plán upřednostňuje hlavní dopravní trasy Pașcani-Suceava, Suceava-Siret a Bukurešť-Giurgiu. Všechny jsou součástí transevropské dopravní sítě, ale v současnosti existují pouze na teoretické úrovni. S výjimkou úseku Pașcani-Suceava, který je sice výsledkem výběrových řízení, ale stavba zatím nezačala. Pokračují zadávání veřejných zakázek Jedním z nejpokročilejších úseků dálnice A7 je úsek mezi Pașcani a Suceava (62 km). První úsek 33 km mezi Pașcani a Roșcani je již dokončen. Stavitel úseku bude vybrán do konce roku. Bylo zahájeno výběrové řízení na další úsek, který navazuje od křižovatky DN 29 na letiště Suceava (29 km). Na druhou stranu základní koncept rychlodráhy Suceava-Siret je stále v šetření. Uzavření smlouvy je datováno na rok 2020, ale realizace je prodloužena do roku 2025. „Myslím, že základní koncepty budou hotové do 3-4 měsíců a pak můžeme přistoupit ke schvalovacímu řízení a zadávání veřejných zakázek,“ uvedl Scrioșteanu. V případě rychlostní silnice mezi Bucarestou a Giurgiu se práce zdržely. V letošním roce začalo veřejné zadávací řízení na základní koncept, jehož termín odevzdání je 9. prosince. Celková hodnota zakázky se blíží 9 milionům eur a potrvá 18 měsíců. Teprve po dokončení základní koncepce může být zahájeno veřejné zadávací řízení na návrh a výstavbu komunikace. Nová dopravní trasa dlouhá více než 50 kilometrů se prověřuje pro tři verze trasy Na konci této trasy, na hranicích s Bulharskem, se řeší možnost napojení nového mostu Giurgiu-Ruse, mostu Prieteniei 2, a na konci této trasy na hranici s Bulharskem. pro kterou Rumunsko získalo podporu EU, může způsobit potíže s určením polohy vhodného spojení na Ploiești-A3 a odtud na A7 Další dvě možnosti se napojují na hraniční přechod Giurgiu-Ruse na dálnici Bukurešť A1, která se nachází západně od hlavního města, matchetv se překrývá s další silnicí Bukurešť-Alexandria je stále ve fázi projektu. Nová cílová doprava přístupná po A1 poskytuje lepší trasu, protože řidiči přijíždějící z Bulharska mohou snadněji projet Nadlacem na západ. Moldavský koridor od křižovatky A1 prochází bukurešťským obchvatem A0 a spojuje se s Ploiesti A3 a následně s A7 Kromě toho všeho Scrioșteanu hovoří také o výstavbě druhé dálniční zóny kolem hlavního města, která pomůže. rozšířit spojení. "Musíme mít střednědobou a dlouhodobou perspektivu," argumentuje.