A Páty és az M1-es autópálya közötti új út szakasza, amely 1,4 kilométer hosszú, átadásra került. Az új összekötő út második szakaszának köszönhetően könnyebben megközelíthetővé válik Páty központja és ipari zónája. Ez, valamint a tavaly decemberben átadott első szakasz jelentős mértékben csökkenti a városközpont balesetveszélyes és szűk útjainak terhelését.
Az ünnepélyes átadón részt vettek: Nagy Bálint, az Építési és Közlekedési Minisztérium közlekedésért felelős államtitkára, Menczer Tamás, a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója és országgyűlési képviselője, valamint Székely László, Páty polgármestere. A mostani fejlesztés 1,4 kilométer hosszú, 2x1 sávos útszakasz megépítését foglalta magába, amely közlekedési, közlekedésbiztonsági, lakossági és gazdasági szempontból szükséges volt.
A beruházás során két új körforgalmi csomópontot is kialakítottak, további 1,4 kilométeren a Rákóczi utca kopórétegét is kicserélték. A projekt részeként 775 méter zajárnyékoló fal épült, dinamikus mozgásérzékelő közvilágítás, hírközlési, valamint kis- és középfeszültségű villamos vezetékek, vízellátás, szennyvízelvezetés, szénhidrogén vezetékek és csapadékvízelvezető rendszer is kiépítésre került. Mindkét szakasz kivitelezését a Mészáros és Mészáros Zrt. végezte.
Az első ütemben a 2x1 sávos összekötő út 3,5 méter széles sávokkal, 7,5 méter útburkolat szélességgel és 11 méter koronaszélességgel épült meg, míg a két körforgalom között 3,25 méter sávszélességgel és 9,5 méter koronaszélességgel, összesen 900 méteren. Az első ütem során két új körforgalom épült, valamint felújították a Füzes-patak hídját és rendezték a patak medrét; átépítették a 81106 számú utat 160 méteren, és csatlakozásokat építettek ki a Sasfészek pihenőhely csomópontjához, valamint a meglévő földút-hálózathoz. A két szakasz megvalósításával évtizedek óta várt autópálya-kapcsolat jött létre a Pest megyei településen, így Páty és Biatorbágy is mentesült az áthaladó forgalomtól. Összességében 2,3 kilométer új út épült, amely megkönnyíti a települések elérhetőségét.
A fejlesztés hazai forrásból, az Építési és Közlekedési Minisztérium beruházásában és a Mészáros és Mészáros Zrt. kivitelezésében valósult meg, mintegy nettó 4,4 milliárd forintból. A most befejezett második ütem kivitelezésének nettó költsége körülbelül kétmilliárd forint volt.